چگونه در وسایل نقلیه مختلف امن ترین مکان را برای نشستن انتخاب کنیم؟

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آیا تا به حال از خود پرسیده اید در وسائل نقلیه مختلف امن ترین جا برای نشستن و جان سالم به در بردن از سوانح کدام صندلی است؟

 

این روزها موضوع حمل و نقل به مسئله ای اساسی تبدیل شده و تمام کشورها سعی دارند آن را  به هر شکلی که شده آسان تر نمایند. همین امر سبب گشته که وسایل مختلفی مانند خودرو، ماشین، هواپیما و قطار شکل بگیرند. هر یک از وسایل یاد شده مزایا و معایبی دارند و برای موارد خاص به کار گرفته می شوند. اما سوالی وجود دارد که میان تمام آن ها مشترک است: در کدام قسمت از وسایل نقلیه بنشینیم تا امنیت بهتری داشته باشیم؟

این مسئله اهمیت بسزایی دارد و گاهی اوقات می تواند جان افراد را نجات دهد. به همین دلیل ما در این مقاله تصمیم گرفتیم بهترین مکان نشستن از نظر امنیت را در ۷ وسیله نقلیه پر استفاده به شما نشان دهیم. پیشنهاد می دهیم توضیحات را بخوانید و مطلب را تا پایان دنبال کنید.

خودرو

 

بهترین جا برای نشستنصندلی عقب وسط و پشت راننده؛ این بخش از خودرو در تصافات رو در رو آسیب کمتری می بیند.

بدترین جا برای نشستنصندلی شاگرد؛ زیرا در یک تصادف سرنشینان ناخودآگاه جا خالی می دهند و سرنشین کنار آن ها در خطر خواهد بود.

مینی بوس

بهترین جا برای نشستنقرار گرفتن در جهت خلاف حرکت و پشت صندلی راننده، زیرا شانس اصابت ضربه به سر بر اثر ترمز ناگهانی کمتر است.

بدترین جا برای نشستنکنار درب و پنجره ها، زیرا احتمال آسیب دیدگی توسط شیشه هنگام تصادف بالا می رود. بهتر است از نشستن در چنین مکان هایی خودداری نمایید.

اتوبوس برقی

بهترین جا برای نشستنردیف سمت راست راهرو (در مواردی که رانندگی در سمت راست است) زیرا وسایل دیگر از سمت چپ عبور می کنند و شانس کمتری برای آسیب دیدگی وجود دارد. صندلی های وسط کابین که در جهت حرکت قرار گرفته اند نیز امن در نظر گرفته می شوند.

بدترین جا برای نشستنهمانند مینی بوس ها، بهتر است از نشستن کنار درب ها و پنجره ها پرهیز کنید تا تکه های شیشه به شما آسیبی نرسانند.

اتوبوس شهری

بهترین جا برای نشستنصندلی های میانی و سمت راستی در جهت حرکت، زیرا آن ها در مقایسه با دیگر نقاط دورتر از وسایل نقلیه عبوری هستند.

بدترین جا برای نشستندو ردیف اول، زیرا هر گونه قطعه و شی خارجی از شیشه بزرگ جلو وارد می شود. همین اتفاق برای صندلی های کنار درب ها و پنجره ها رخ می دهد. جایگاه های عقب نیز به خاطر امکان وارد شدن ضربه از پشت خطرناک هستند.

قطار

بهترین جا برای نشستننزدیک به میانه واگن؛ بهتر است پنجمین و یا ششمین واگن را برای نشستن انتخاب کنید، زیرا به هنگام حادثه معمولا اولین و آخرین واگن از ریل خارج می شوند.

بدترین جا برای نشستنصندلی هایی که در جهت حرکت قرار دارند، زیرا این امکان وجود دارد که با یک ترمز ناگهانی زمین بخورید.

کشتی

بهترین جا برای نشستنعرشه و کابین هایی که نزدیک به آن هستند، زیرا بخش بالای کشتی دیرتر غرق می شود.

بدترین جا برای نشستنکابین های پایین، زیرا هنگام سوراخ شدن کشتی آن ها از همه جهت پر از آب می شوند و بیرون آمدن نیز کار بسیار سختی خواهد بود.

هواپیما

علی رغم برخی توصیه های در نظر گرفته شده، اما متخصصان هنوز به اجماع کلی در این زمینه نرسیده اند. بیشتر کارشناسان اعتقاد ارند که قسمت عقب هواپیما از قسمت جلوی آن امن تر است.

در نهایت می توان گفت که مهمترین نکته حفظ آرامش، رعایت اصول ایمنی و توجه به قوانین جاده و حمل و نقل عمومی است. به این ترتیب احتمال رخ دادن تصادف و آسیب ناشی از آن به حداقل خواهد رسید.

 

درباره ما

امداد خودرو شرق تهران ارائه دهنده خدمات به انواع خودروها در محل شما، به صورت شبانه روزي و در کوتاه ترين زمان ممکن مي باشد.

 مزاياي استفاده از خدمات امداد خودرو شرق تهران:

-حمل و جابجایی آسان و بدون آسیب به خودرو با نیسان چرخگیر

- تعویض و تعمیر توسط  متخصصین با دانش فنی بالا

- استفاده از قطعات اصلي و مورد تاييد کارخانه

- صرفه جويي در زمان و ترافیک: با امداد موتور و تعمیر در محل

- تعرفه خدمات مناسب و ارائه خدمات شبانه روزي

تماس با ما

09125873273

09196476550

02177230336

 

©2019 Emdad Khodro Sharg Tehran

Search