اطلاعات و دانستنی های قبل از رانندگی با خودرو پژو ۲۰۶

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

To

 • اطلاعات و دانستنی های قبل از رانندگی با خودرو پژو 206

از سری آموزش های بخش خودرو این بار مرحله به مرحله با مقاله آموزشی اطلاعات و دانستنی های قبل از رانندگی با خودرو پژو ۲۰۶ با هم همراه می شویم تا ضمن آشنایی بیشتر با امکان و ویژگی های آن، با نکات و دانستنی های لازم قبل از رانندگی با اتومبیل پژو ۲۰۶ آشنا شویم.

.

بیشتر بدانید

این راهنما قابل استفاده برای خودروهای زیر است:

پژو ۲۰۶
پژو ۲۰۶ صندوقدار
پژو ۲۰۶ دوگانه سوز

درها

قفل کردن از داخل خودرو ( بدون قفل مرکزی )

با فشار روی دکمه A در مربوط به آن قفل می شود.
با دکمه در سمت راننده و سرنشین جلو، در و صندوق عقب نیز قفل می شود

 

قفل کردن از داخل خودرو ( با قفل مرکزی )

دکمه A را فشار دهید با قفل کردن یکی از درهای جلو، تمام درهای جلو و عقب و در صندوق نیز قفل می شود. دکمه درهای عقب فقط همان در را قفل خواهد کرد

 

باز کردن از داخل خودرو

برای باز کردن در، دکمه A را به سمت بالا بکشید یا از دستگیره در استفاده کنید.

هشدار دهنده در باز است
زمانی که موتور روشن است و یک در به خوبی بسته نشده است یک هشدار دهنده صوتی این موضوع را به شما هشدار می دهد.

هنگامی که خودور با سرعت بالای ۱۰ کیلومتر بر ساعت در حال حرکت است و دکمه چراغ سقفی در وضعیت روشن شدن به هنگام باز بودن در است، چراغ سقفی شروع به چشمک زدن می کند.

قفل و باز کردن در از داخل

 

با فشار روی دکمه A درها باز و قفل می شوند.

قفل مرکزی اتوماتیک درها

به هنگام رانندگی ( در سرعت های بالای ۱۰Km/h ) درها بطور اتوماتیک قفل می شوند. در سرعت های بالاتر از ۱۰Km/h برای باز کردن موقت قفل درها کافی است روی دکمه A یک فشار مختصر وارد آورید.

شما می توانید این عملکرد را فعال یا غیر فعال سازید.

فعال سازی
یک فشار ممتد روی دکمه A وارد آورید. فعال شدن عملکرد با یک هشدار دهنده صوتی ( یا ۳ بار چشمک زدن چراغ روی کلید ) همراه است.

غیرفعال سازی

یک فشار ممتد روی دکمه A وارد آورید.

یادآوری:

چنانچه یکی از درها باز باشد، قفل درها از داخل خودرو و قفل مرکزی اتوماتیک آن عمل نخواهد کرد. اگر در صندوق باز باشد، قفل مرکزی اتوماتیک درها عمل خواهد کرد.

قفل ایمنی کودکان

این قفل از باز کردن درهای عقب از داخل خودرو ممانعت می کند. پین مخصوص قفل (۱) را با استفاده از سوئیچ، یک چهارم دور در جهت عقربه های ساعت بچرخانید.

قفل و باز کردن قفل در صندوق ( بدون قفل مرکزی

برای قفل کردن در صندوق، کلید را در قفل ( از سمت A به سمت C ) بچرخانید. و برای بازکردن آن،کلید را در قفل ( از سمت A به سمت B ) بچرخانید.

larr; چراغ در صندوق با باز و بسته شدن در صندوق، روشن و خاموش می شود.

زمانی که خودرو در حال حرکت است و در صندوق به خوبی بسته نشده باشد، چراغ سقفی شروع به چشمک زدن می کند. البته به شرط آنکه دکمه آن در این وضعیت قرار گرفته باشد.

larr; حجم صندوق ۴۰۰ لیتر می باشد.

قفل و باز کردن در صندوق ( بدون قفل مرکزی )

برای قفل کردن در، کلید را از A به B بچرخانید.

برای باز کردن در، کلید را از A به B بچرخانید.

دستگیره را فشار دهید و در را بالا ببرید.

larr; چراغ در صندوق با باز و بسته کردن در روشن و خاموش می شود.


کلیدها

با استفاده از این کلیدها قفل های در سمت راننده و در سرنشین جلو و در صندوق، در باک، ایمنی کودک، قفل فرمان و سوئیچ به صورت مجزا عمل می کنند.

باز و قفل کردن با قفل مرکزی

با استفاده از این کلید ها همه درها و در صندوق با استفاده از قفل در راننده قفل می شوند ولی از این طریق همه درها جز در صندوق باز می شوند. چنانچه یکی از درها باز باشد قفل مرکزی عمل نمی کند. عمل کنترل از راه دور نیز مانند عمل کلیدهاست با این تفاوت که با فاصله دور از خودرو عمل می کند.

قفل کردن

با یک فشار بر روی دکمه A درهای خودرو قفل می شود این عمل با روشن شدن چراغ راهنما حدودا به مدت ۲ ثانیه نمایش داده می شود.

باز کردن

با یک فشار بر روی دکمه B درهای خودرو باز می شوند. این عمل با دو بار چشمک زدن چراغ راهنما نمایش داده می شود.

چنانچه قفل درهای خودرو را باز کنیم ولی تا ۱۲ ثانیه هیچ یک از درهای خودرو باز نشوند، مجددا عمل قفل شدن درها به صورت اتوماتیک انجام می شود. از زدن مداوم کلید کنترل از راه دور، خارج از برد خودرو خودداری کنید. زیرا در این حالت خطر از کار افتادن کنترل از راه دور یا پاک شدن برنامه آن وجود دارد و باید کنترل از راه دور مجددا برنامه ریزی شود.

فراموش کردن کلید

اگر کلید روی قفل فرمان باقی بماند یک هشدار دهنده صوتی همزمان با باز شدن در سمت راننده به شما یادآوری می کند که کلید در داخل سوئیچ باقی مانده است.

پارک کردن خودرو

در یک پارکینگ به منظور قفل کردن درهای خودرو، دکمه A را فشار دهید. در صورتی که چراغ های راهنما به تعداد یک مرتبه روشن و خاموش شوند، درها قفل شده و سیستم وارد حالت دزدگیر می شود. اما اگر چراغ های راهنما برای چهار مرتبه به سرعت روشن و خاموش شوند، یکی از درهای خودرو باز است و سیستم وارد حالت دزدگیر نخواهد شد. لذا پس از بستن در، مجددا دکمه A را فشار دهید.

عوض کردن باتری کنترل از راه دور

باتری مورد تأیید CR2032 ولت یک هشدار دهنده صوتی، خالی شدن باتری را اطلاع می دهد. برای تعویض باتری، ابتدا پیچ را بیرون می آورید و سپس قاب کلید را توسط یک سکه موجود روی حلقه جدا کنید.

اگر بعد از تعویض باتری، کنترل از راه دور عمل نکرد، مجددا برنامه ریزی کنید.

باتری کنترل از راه دور را دور نیاندازید آنها حاوی فلزات مضر برای محیط زیست هستند.

اخطار: هرگز نباید باتری های مستعمل را در طبیعت رها نمود، آن ها را در اختیار سازمان هایی که مسئولیت جمع آوری و بازیافت اینگونه باتری ها را دارند، قرار دهید.


کارت بارکددار

هنگام تحویل خودرو، یک کارت بارکددار به همراه یک دسته کلید و دسته کلید زاپاس به شما داده می شود. این کارت دارای کد شناسائی است که نمایندگی مجاز ایران خودرو هنگام کار روی سیستم ضد استارت الکترونیکی به آن نیاز دارد. این کد توسط یک برچسب پوشیده شده است فقط در صورت لزوم آن را پاک کنید.

larr; کارت شناسائی خودرو را در یک مکان مطمئن نگهداری نمائید و هرگز آن را داخل خودرو قرار ندهید.

هنگام سفر این کارت را همانند دیگر مدارک شخصی خودرو به همراه داشته باشید.

نکته

وقتی خودروی دست دوم خریدای می نمائید، دقت کنید که کارت شناسائی خودرو به شما تحویل گردد. توصیه می شود کد کلید را به اطلاع نمایندگی مجاز برسانید تا کلیدهائی که در دست
شماست تنها کلیدهائی باشد که بتواند خودروی شما را روشن کند. هرگز در سیستم بازدارنده ( استارت موتور ) تغییری بوجود نیاورید.


دزدگیر

فعال کردن دزدگیر

با فشار دادن دکمه قفل کردن روی کنترل از راه دور چنانچه سوئیچ استارت در وضعیت اولیه باشد و تمامی درهای خودرو ( از جمله در موتور و صندوق عقب ) بسته باشد، علاوه بر قفل شدن درها، دزدگیر فعال می شود. فعال شدن دزدگیر با یک بار خاموش و روشن شدن چراغ های راهنما به اطلاع راننده می رسد.

هنگامی که دزدگیر فعال است، چراغ کوچک کلید قفل مرکزی روی داشبورد شروع به چشمک زدن می کند.

هنگای که دزدگیر فعال است، هر یک از شرایط زیر که رخ دهد باعث می شود سیستم به حالت آلارم برود. ( در حالت آلارم چراغ های چشمک زن راهنما و بوق فعال می شود ) :

 • باز شدن هر یک از درها ( از جمله در موتور و صندوق عقب )
 • باز کردن قفل درهای جلو به وسیله سوئیچ
 • تغییر وضعیت سوئیچ استارت
 • وارد آمدن ضربه به خودرو ( حسگر ضربه به طور معمول نصب نشده و برای نصب آن باید به نمایندگی های مجاز ایران خودرو مراجعه کنید و پس از نصب از طریق دستگاه عیب یاب آن را فعال کنید. )

وضعیت آلارم برای ۳۰ ثانیه ادامه خواهد داشت. سپس آلارم برای ۵ ثانیه متوقف می شود. پس از آن چنانچه عامل ایجاد وضعیت آلارم از میان رفته باشد، چراغ های چشمک زن راهنما و بوق خاموش می شود؛ در غیر این صورت وضعیت آلارم ادامه می یابد.

این وضعیت تا ۱۰ بار ادامه خواهد داشت و پس از آن چراغ های چشمک زن راهنما و بوق خاموش می شود اما دزدگیر همچنان فعال می ماند.

در وضعیت آلارم، با فشردن دکمه باز یا بستن روی کنترل از راه دور، در صورت برطرف شدن عامل ایجاد آلارم، آلارم قطع می شود و دزدگیر فعال خواهد شد. درها در صورت فشرده شدن قفل، قفل می شوند.

غیرفعال کردن دزدگیر

هنگامی که دزدگیر فعال است، فشار دادن دکمه باز شدن قفل ها روی کنترل از راه دور علاوه بر باز کردن قفل ها باعث غیرفعال شدن دزدگیر می شود. غیرفعال شدن سیستم دزدگیر با دوبار خاموش و روشن شدن چراغ های راهنما به اطلاع راننده می رسد.

 

هشدار

 

سیستم ضد سرقتی که خودرو شما به آن تجهیز گشته است، از مطمئن ترین انواع سیستم های حفاظتی می باشد که بدون انجام عملیات خاصی، منجر به بالا رفتن ضریب امنیتی خودرو می گردد. البته موضوع فوق نباید مانع سهل انگاری مالکین خودرو نسبت به حفاظت کافی از خودرو شخصی شود

 

.

ضد استارت، بازدارنده الکترونیکی ( سیستم ضد سرقت خودرو )

این سیستم، چند لحظه پس از خاموش شدن موتور، سیستم الکترونیکی موتور را کنترل می نمایند و بدین ترتیب از روشن شدن موتور توسط کسی که به کلید اصلی دسترسی ندارد جلوگیری می کند.

در صورتی که در کار سیستم اختلال ایجاد شود، چراغ نمایشگر ایموبیلایزر روی صفحه نمایش جلو داشبورد قرار دارد به محض روشن شدن موتور به سرعت چشمک می زند ( دومین پله کلید ). در این حالت خودروی شما روشن نخواهد شد. با مشاهده این مورد هرچه سریع تر با یکی از نمایندگی های مجاز ایران خودرو تماس بگیرید.

شماره هر کلید را با دقت یادداشت کنید. این شماره روی اتیکتی که به کلید وصل است نوشته شده است. در صورت مفقود شدن کلید، نمایندگی مجاز ایران خودرو می تواند در اسرع وقت کلید جدیدی در اختیار شما قرار دهد.

سیستم های کنترل از راه دور فرکانس بالا، سیستم هایی بسیار حساسند، بنابراین هنگامی که داخل جیب شما هستند از بازی با آن خودداری فرمائید؛ زیرا ممکن است خودروی شما را از حالت قفل خارج نماید. در صورت بروز تصادف رانندگی با درهای قفل، ممکن است دسترسی به سرنشینان را برای سرویس های اورژانس مشکل سازد.

یکی از اقدامات مهم احتیاطی ( هنگامی که کودکان داخل خودرو هستند ) این است که حتی اگر برای چند لحظه خودرو را ترک می کنید، سوئیچ را از روی قفل فرمان بردارید.

زمانی که در اطراف خودرو نیستید از بازی کردن با دکمه های سیستم کنترل از راه دورتان خودداری کنید؛ زیرا ممکن است که آن را از کار بیندازید و برای فعال کردن آن برنامه ریزی مجدد لازم شود.

هرگز در سیستم ( بازدارنده ضد استارت الکترونیکی ) تغییری ایجاد نکنید.


صندلی ها

 

صندلی های جلو

۱- تنظیم موقعیت طولی صندلی

( جلو و عقب بردن صندلی ) اهرم تنظیم را بالا ببرید و صندلی را به جلو و عقب فشار دهید. ( بلغزانید )

۲- تنظیم ارتفاع و زاویه پشتی سر

برای بلندتر کردن پشتی سر، آن را به سمت بالا بکشید.

پشتی سر هنگامی تنظیم است که لبه بالایی آن هم سطح بالای سر شود.

پشتی سر دارای یک چارچوب فلزی شیاردار است. این شیارها مانع پائین افتادن پشتی سر می شوند ( وضعیت ایمنی در زمان تصادفات ).

جهت پایین آوردن آن روی دکمه واقع در راهنمای پایه سمت چپ و پشتی سر به طور همزمان فشار آورید تا پائین بیاید. برای جابجا کردن و برداشتن آن زبانه را فشار دهید زاویه پشتی سر نیز قابل تنظیم است.

پشتی سر قسمت عقب

این پشتی را می توان مورد استفاده قرار داد ( بالا ) و یا جمع کرد ( پایین ).

پشتی های سر عقب قابل برداشتن و جابجایی هستند.

برای پایین آوردن آن ها روی زبانه فشار آورید. برای در آوردن آن را به سمت بالا بکشید و اهرم را آزاد کنید.

۳- تنظیم ارتفاع صندلی راننده

اهرم دستگیره تنظیم را به سمت بالا بکشید برای بالا آوردن آن، وزن خود را از روی صندلی بردارید و برای پائین آوردن، به صندلی فشار آورید.

۴- تنظیم زاویه پشتی

برای این کار اهرم تنظیم را به سمت عقب بکشید.

 

هشدار

 

 • دقت کنید هنگام حرکت، سرنشینان جلویی خودرو با پشتی خوابیده سفر نکنند.
 • کمربندهای ایمنی در حالتی قابلیت کامل خود را دارند که زاویه پشتی نسبت به خط عمود حدود ۲۵ درجه باشد. برای اینکه از کارایی کمربند ایمنی کاسته نشود، کمربند را بر روی شانه خود نصب کنید. اطمینان حاصل کنید که پشتی صندلی ها در محل مناسب و صحیح قرار گیرد.

 

اخطار

 

 • هرگز هنگام حرکت خودرو پشتی سر را برندارید. آن ها را حتما در جایگاه خود قرار دهید و به دقت تنظیم نمایید.
 • در هنگام حرکت خودرو از تنظیم صندلی خودداری کنید.
 • مطمئن شوید هنگام پایین آوردن صندلی، پای سرنشین عقب زیر صندلی نباشد

 

.

صندلی عقب

برای خواباندن صندلی عقب:

قسمت ( جلو ) نشیمن صندلی (۱) را بردارید.

قسمت نشیمن صندلی (۱) را به سمت صندلی های جلو بچرخانید

.

کمربند ایمنی را از زیر گیره کمربند (۲) ایمنی بیرون بیاورید.

اهرم کنترل (۳) را بکشید تا قفل پشتی صندلی آزاد شود (۴

پشتی سر را بردارید.

پشتی صندلی را بچرخانید.

larr; در هر صورت با نشیمن صندلی آغاز کنید و هرگز از پشتی شروع نکنید زیرا ممکن است به صندلی آسیب برسد.

هنگام قرار دادن مجدد صندلی در جای خود:

پشتی صندلی را برگردانید.

نشیمن صندلی را به پایین بخوابانید.

لبه های کمربند را در محل خود قرار دهید و سگک آن را قبل از قفل کردن جلوی نشیمن صندلی ببندید.

larr; موظب باشید کمربند ایمنی گیر نکند.

برداشتن صندلی عقب

نشیمن صندلی را به سمت صندلی های جلو بچرخانید.

بست های نشیمن صندلی را فشار دهید تا از ملحقاتش جدا شود.

سپس نشیمن صندلی را بردارید.

خواباندن پشتی صندلی ( در صورت نصب در خودروی شما


(
پشتی با قابلیت خواباندن )

برای خواباندن کامل پشتی صندلی، پشتی سر را از روی آن بردارید.

اهرم کنترل (۵) را به سمت عقب بکشید تا پشتی صندلی بخوابد.

حمل و نقل اشیا بلند

صندلی جلو

پشتی صندلی را به کمک اهرم کنترل (۵) به سمت جلو خم کنید.

صندلی عقب

نشیمن صندلی عقب را بردارید

.

پشتی صندلی را بخوابانید.

 

·         اخطار

 

·         جهت کاهش صدمات جانی و ایمنی به راننده و سرنشین جلو، لازم است تنظیمات ارتفاع پشتی سر و وضعیت سر نسبت به پشتی سر، مطابق تصاویر زیر حتما رعایت گردد

 

.

 

·         هشدار

 

·         اگرچه صندلی عقب خودروی SD 206 پایه گازسوز توسط مشتری قابلیت خوابانیدن دارد، و لیکن توصیه می شود جهت جلوگیری از بروز آسیب به قسمت های گازسوز به هیچ عنوان پشتی
صندلی تغییر وضعیت داده نشود

 

.


کمربندهای ایمنی

تنظیم ارتفاع کمربند

برای پائین آوردن : ضامن را به سمت خودتان بکشید و آن را به سمت پائین حرکت دهید.

برای بالا بردن : ضامن را به سمت بالا حرکت دهید.

برای قفل کردن کمربند ایمنی

تسمه را بکشید و سپس انتهای آن را در سگک وارد کنید.

کمربندهای ایمنی جلو مجهز به سیستم کشش اولیه و محدود کننده نیرو

به هنگام تصادف از قسمت جلو خودرو، ایمنی در صندلی های جلویی به خاطر وجود کمربندهای ایمنی مجهز به سیستم کشش اولیه و محدود کننده نیرو، بهبود بیشتری یافته است و بسته به میزان شدت ضربه، سیستم کشش اولیه، کمربندها را تنگ تر می کند و بیشتر به بدن سرنشینان می فشارد. همینطور آن را به سمت بدن سرنشین می کشد.

کمربندهای مجهز به سیستم کشش اولیه، هنگامی که سوئیچ باز است فعال می شوند.

محدودکننده ها، نیروی فشار کمربند ایمنی را به هنگام تصادف بر روی بدن سرنشینان کاهش می دهند.

کمربند ایمنی عقب
روی صندلی های عقب سه کمربند با سه قرقره تکیه گاهی نصب شده است.

 

·         هشدار

 

·         از ورود اجسام خارجی بخصوص مواد چسبنده به داخل قفل که باعث درست عمل نکردن قفل کمربند می شوند، جلوگیری کنید

 

.

نکاتی که رعایت آن ها لازم و ضروری ایست:

در هر کجای خودرو که نشسته اید، همیشه کمربند ایمنی خود را ببندید؛ حتی اگر یک مسیر کوتاه را طی می کنید.

هرگز سگک های کمربندها را جابجا نکنید؛ زیرا کار سگک ها کاملاً با یکدیگر مطابقت ندارد.

اگر صندلی ها دارای دسته باشند، باید قسمتی که از روی شکم می گذرد از زیر دسته رد شود.

قبل و بعد از استفاده از جمع شدن صحیح کمربند اطمینان حاصل نمائید.
برای اینکه کمربند کارآیی مطلوب خود را داشته باشد:

باید روی بدن محکم شده باشد.

باید تنها یک نفر بزرگسال را پوشش دهد.

نباید نخ کش یا پارگی داشته باشد.

نباید پیچ خوردگی داشته باشد.

نباید جابجا یا تغییر داده شود.

تسمه های کمربند را با آب و صابون یا شوینده مخصوص پارچه، تمیز نمائید.

بعد از خواباندن یا جابجائی یک صندلی یا صندلی عقب، از قرار گرفتن و پیچیده شدن صحیح کمربند اطمینان حاصل نمائید.

توصیه هایی در مورد صندلی کودکان

اگر کودک سرنشین کمتر از ۱۲ سال دارد یا قد او کوتاه تر از یک متر و پنجاه سانتی متر است، یک صندلی کودک مناسب با این سنین به کار ببرید.

به هنگام قرار دادن صندلی کودک در خودرو، از راهنما تسمه ( در صورت نصب در خودروی شما ) استفاده ننمائید.

larr; به حسب ماهیت و شدت تصادفات سیستم کشش اولیه می تواند بطور مستقل و قبل از عمل بازشدن کیسه های هوا عمل کند.

در هر حال چراغ اخطار کیسه های هوا روشن می شود.

بعد از تصادف، سیستم کمربندهای ایمنی را مورد بازدید قرار دهید و در صورت وجود اشکال آن ها را توسط یکی از نمایندگی های مجاز شرکت تعویض کنید.


محافظت از کودکان

کلیاتی در مورد صندلی کودکان

برای حداکثر ایمنی توصیه های ما را دنبال کنید:

از سال ۱۹۹۲ و برابر با دستورالعمل و رویه ۲۰۰۰/۳ ، تمام کودکان زیر ۱۲ سال باید از صندلی های مخصوص مورد تأیید، بنا به وزنشان، با کمربند ایمنی یا تسمه های ISOFIX محکم شوند.

بنابر آمار، بهترین و مطمئن ترین مکان برای کودکان در قسمت عقب خودرو شماست.

یک کودک قبل از ۹ ماهگی باید اجباراً پشت به جاده باشد. چه در جلو خودرو و چه در عقب خودرو مستقر باشد:

تا دو سالگی پشت به سمت جاده

از دوسالگی به بعد رو به سمت جاده

استقرار صندلی کودک که از سه نقطه به تسمه کمربند ایمنی متصل می شود.

پشت به سمت جاده هنگامی که صندلی کودک پشت به سمت جاده در صندلی جلو قرار گرفته باشد حتماً باید کیسه هوای سرنشین غیرفعال شود. در غیر این صورت خطر زخمی شدن شدید یا کشته شدن کودک به دلیل باز شدن کیسه هوا، وجود دارد.

رو به سمت جاده

زمانی که صندلی کودک رو به سمت جاده در صندلی سرنشین جلو قرار گرفته باشد، صندلی خودرو را از نظر موقعیت طولی کاملاً وسط قرار دهید، پشتی صندلی را صاف کنید و کیسه هوای سرنشین را فعال سازید.

محل استقرار صندلی کودکان با قابلیت اتصال با کمربند ایمنی

این جدول مطابق با مقررات اروپائی ( دستورالعمل ۲۰۰۰/۳ )، نشانگر قابلیت های استقرار صندلی کودک قابل اتصال با کمربند ایمنی و مورد تأیید برای استفاده کلی بنابر وزن کودک
و محل استقرار آن در خودرو می باشد.

(a): صندلی کودک همگانی rdquo; Universal ldquo;: صندلی کودک با قابلیت قرار گرفتن در تمام خودروها با کمربند ایمنی

(b): گروه ۰ : از بدو تولد تا وزن ۱۰ کیلوگرم

(c): قبل از استقرار کودک در این مکان، به دقت در مورد قوانین کشورتان تحقیق کنید.

(d): صندلی کودک با مارک (BRITAX Baby Sure rdquo; (LI rdquo; نمی تواند در قسمت مرکزی عقب قرار بگیرد.

(u): مکانی که برای استقرار صندلی کودک با قابلیت اتصال با کمربند ایمنی و به عنوان rdquo; Universal rdquo; یا صندلی همگانی مورد تائید قرار گرفته است و برای صندلی های کودک رو به سمت جاده و پشت به سمت جاده مناسب است.

(uf): مکانی که برای استقرار صندلی کودک با قابلیت اتصال با کمربند ایمنی که به عنوان صندلی همگانی Universal مورد تائید قرار گرفته است و فقط برای صندلی کودکی که رو به سمت جاده قرار می گیرد، مناسب است.

(x): مکانی که مناسب قرار دادن صندلی کودک با وزن معین نمی باشد

.

اتصالات صندلی کودک ( ISOFIX )

این صندلی به سیستم اتصالات صندلی کودک مجهز است. اتصالات صندلی کودک شامل دو حلقه است که بین پشتی و نشیمن صندلی تعبیه شده اند.

روی صندلی کودکان چفت و بست هایی تعبیه شده است که به آسانی به این دو حلقه متصل می شوند.

شما می توانید با اطمینان به این سیستم، به سرعت و با ایمنی بالا، صندلی کودک را به این اتصالات در خودروتان وصل کنید.

اخطار

 • هیچ وسیله ای نباید در کف خودرو ( قسمت جلو طرف راننده ) وجود داشته باشد؛ زیرا در حالت ترمز شدید،این وسایل می توانند زیر پدال بلغزند و مانع استفاده از پدال ها شوند.
 • اطفال و کودکان به هیچ وجه نباید روی پای سرنشینان خودرو بنشینند. مخصوصاً هنگامی که فرزند شما روی پایتان نشسته، خطر جراحات شدید وجود دارد. هیچ گاه از یک کمربند برای بستن دو نفر به طور همزمان استفاده نکنید.

شرکت ایران خودرو استفاده از این صندلی های کودک را در خودرو توصیه می کند

.

larr; توصیه هایی در مورد صندلی های کودک

نصب غیر صحیح صندلی کودک در یک خودرو باعث به خطر افتادن ایمنی کودک، هنگام بروز تصادف می گردد. حتی اگر یک مسیر کوتاه را طی می کنید، کمربند ایمنی و یا کمربندهای صندلی کودک را روی بدن کودک محکم کنید تا صندلی کودک کمترین حرکت را داشته باشد.

برای نصب صندلی کودک در بهترین حالت آن یعنی رو به سمت جاده بررسی کنید که پشتی آن به خوبی روی پشتی صندلی تکیه کرده باشد و یا پشتی سر ایجاد مزاحمت نکند.

اگر برداشتن پشتی سر لازم باشد، آن را در محل مناسبی قرار دهید و یا به خوبی ببندید تا از پرتاب شدن آن به هنگام ترمزهای ناگهانی جلوگیری بعمل آورید.

کودکان کمتر از ۱۰ سال نباید در قسمت سرنشین جلو رو به سمت جاده قرار بگیرند؛ مگر هنگامی که صندلی عقب توسط کودکان دیگر اشغال باشد و یا اینکه صندلی غیر قابل استفاده و یا برداشته شده باشد.

کیسه هوای سرنشین را زمانی که صندلی کودک پشت به سمت جاده قرار گرفته باشد، غیرفعال سازید. در غیر این صورت خطر آسیب دیدگی شدید یا حتی کشته شدن کودک به هنگام باز شدن کیسه هوا وجود دارد.

نصب یک تشک کمکی بر روی صندلی
CHILD BOSSTER SEAT BELT

قسمت سینه ای کمربند ایمنی باید روی شانه کودک بدون تماس با گردن او، قرار بگیرد. همچنین مراقب باشید که قسمت شکمی کمربند به طور صحیح روی ران های کودک قرار گرفته باشد. شرکت ایران خودرو توصیه می کند که از یک تشک کمکی CHILD BOSSTER SEAT BELT با پشتی و یک راهنمای کمربند در سطح شانه استفاده نمائید.

به منظور حفظ ایمنی کودک موارد ذیل را رعایت فرمائید:

هرگز یک یا چند کودک را بدون مراقب، در یک خودرو تنها نگذارید.

هرگز کودک را در خودرویی که در معرض آفتاب است و پنجره های آن بسته است، تنها نگذارید.

هرگز کلید را در داخل خودرو و در دسترس کودکان قرار ندهید.

به منظور جلوگیری از باز شدن ناگهانی درهای خودرو از سیستم ایمنی کودکان استفاده کنید. از باز کردن بیش از یک سوم شیشه های عقب بپرهیزید.

برای محافظت کودکان در مقابل تشعشعات خورشید، شیشه های عقب را به سایبان مجهز نمائید.


کیسه های هوا

 

کیسه های هوا برای حداکثر ایمنی سرنشینان خودرو به هنگام تصادفات شدید طراحی شده است. آن ها عمل کمربندهای ایمنی را توسط محدودکننده های نیرو تکمیل می کنند.

به هنگام بروز حادثه، سیستم ردیاب های الکترونیکی، کاهش ناگهانی سرعت خودرو را ثبت و بررسی می کند. چنانچه خودرو در آستانه بروز خطر باشد، کیسه های هوا فوراً فعال می شوند و از سرنشینان محافظت می کنند.

بلافاصله بعد از ضربه، کیسه های هوا خالی می شوند تا مانع دید یا خروج احتمالی سرنشینان خودرو نگردند. درصورتی که برخورد شدید نباشد و سیستم تشخیص دهد که کمربند ایمنی برای محافظت سرنشینان کافی است کیسه های هوا فعال نخواهند شد.

شدت یک ضربه بستگی به عواملی چون نوع مانع و سرعت خودرو در لحظه تصادف دارد.

larr; کیسه های هوا زمانی فعال می شوند که خودرو روشن باشد.

توجه: خروج گاز از کیسه های هوا می تواند کمی سوزش ایجاد کند.

کیسه های هوای جلو

محل قرارگیری کیسه هوا برای راننده در قسمت جلوی فرمان و برای سرنشین کناری او در جلو داشبورد است. این دو معمولاً همزمان فعال می شوند مگر زمانی که کیسه هوای سرنشین غیرفعال شده باشد.

اختلال در کار کیسه هوای جلو

اگر این نشانگر روشن گردد و با یک هشدار صوتی و یک پیغام روی صفحه نمایش همراه باشد، آن را جهت بررسی سیستم به یکی از نمایندگی های مجاز ایران خودرو نشان دهید

.

غیرفعال ساختن کیسه هوای سرنشین

جهت کسب اطمینان از امنیت کودکان هنگامی که صندلی کودک در قسمت جلو و به سمت پشت به جاده قرار دارد کیسه های هوای سرنشین را فعال سازید وگرنه هنگام باز شدن کیسه هوا، خطر جراحت شدید یا حتی کشته شدن کودک وجود دارد.

خودرو را خاموش و کلید خودرو را در محل سوئیچ مخصوص غیرفعال سازی کیسه هوای سرنشین (۱) قرار دهید. آن را در جهت وضعیت ( OFF ) بچرخانید سپس در همین وضعیت آن را از سوئیچ خارج کنید.

چراغ اخطار غیرفعال بودن کیسه هوای سرنشین جلو، در طی زمان غیرفعال بودن کیسه های هوا روشن می ماند.

در وضعیت خاموش rdquo; OFF rdquo; حتی در صورت ضربه هم کیسه هوای سرنشین فعال نمی شود. به محض اینکه صندلی کودک را از خودرو خارج کردید، کلید کیسه هوا را در وضعیت rdquo; ON rdquo; قرار دهید تا مجدداً کیسه هوا فعال گردد. همچنین در صورت وقوع حادثه و ضربه شما از سلامت ماندن سرنشینان مطمئن باشید.

کلید غیرفعال سازی

توسط روشن شدن یک چراغ اخطار به غیرفعال بودن کیسه هوا پی برده می شود.

در حالتی که خودرو روشن ( دومین پله کلید ) است، روشنایی این چراغ نشان می دهد که کیسه هوای سرنشین جلو غیرفعال است.

( در وضعیت خاموش OFF کلید کیسه های هوایی )

برای عملکرد صحیح و قابل اطمینان کیسه های هوای جلو نکات و قوانین زیر را رعایت فرمائید:

کمربند را به طور صحیح ببندید.

بر روی صندلی به طور قائم و به حالت عادی بنشینید.

از قرار دادن هر گونه شئ جانبی ( کودک، حیوان، شئ ) بین سرنشینان و کیسه های هوا جدا خودداری فرمائید. زیرا وجود شئ خارجی در این مکان ها می تواند باعث مختل شدن عملکرد کیسه های هوا یا آسیب رسیدن به سرنشینان گردد.

عملکرد سیستم کیسه های هوا به طور دقیق برنامه ریزی شده است. در صورت مشاهده اشکال فقط و فقط به نمایندگی های مجاز شرکت ایران خودرو جهت رفع عیب مراجعه نمائید.

چنانچه خودرو تصادف کرد یا مورد تعرض قرار گرفت، سیستم کیسه های هوا را مورد بازدید قرار دهید.

در هنگام رانندگی هرگز دست خود را بر روی پره های فرمان یا قسمت مرکزی فرمان قرار ندهید.

تا حد امکان در درون خودرو سیگار نکشید زیرا ممکن است که خاک سیگار یا دود آن باعث ایجاد سوختگی یا آسیب رسیدن به کیسه هوا یا سیستم آن گردد.

هرگز فرمان را باز نکرده و از سوراخ کردن و یا ضربه زدن شدید به فرمان خودداری فرمائید.

از قرار دادن پاها روی داشبورد جدا خودداری فرمائید.

 

هشدار

 

کیسه هوای جلو، فقط در شرایط ضربه شدید از قسمت جلوی ماشین که خطر صدمه دیدن سر یا سینه وجود دارد، فعال می گردد و برای واکنش در شرایط مواجهه با ضربه های ناشی از تصادفات از پشت، پهلو، واژگون شدن و یا ضربات خفیف، پیش بینی نشده است.

 

اخطار

 

در صورت روشن شدن ممتد چراغ اخطار کیسه های هوا، نباید صندلی کودک را در وضعیت پشت به جاده قرار دهید. و در اسرع وقت به یک نمایندگی مجاز شرکت مراجعه نمایید

 

.


فرمان

تنظیم ارتفاع فرمان

ابتدا به هنگام توقف اهرم را به سمت پایین بکشید تا قفل فرمان آزاد شود.

ارتفاع فرمان را در موقعیت دلخواه تنظیم کنید و اهرم را بکشید.

اخطار

 • هرگز فرمان خودرو را هنگام رانندگی تنظیم نکنید، این عمل فوق العاده خطرناک است.
 • بدلایل ایمنی، این تنظیم را هنگامی که خودرو متوقف است انجام دهید.

آینه ها

 

آینه جلو دستی

این آینه دارای دو موقعیت است:

روز ( حالت معمولی )

شب ( ضد نور خیره کننده )

برای تغییر حالت یکی به دیگری، اهرم زیر لبه آینه را بکشید یا فشار دهید.

آینه های بغل برقی

دکمه تنظیم (۱) را به سمت راست یا چپ بچرخانید و آینه مورد نظرتان را انتخاب کنید.

حالا دکمه (۱) را به چهار جهت حرکت دهید و آینه را تنظیم کنید.
آینه های بغل با اهرم تنظیم دستی

اهرم تنظیم را به چهار طرف حرکت دهید و آینه را تنظیم کنید.

وقتی خودرو را پارک کردید، می توانید آینه های بغل را به صورت دستی به سمت خودرو خم کنید.

نکته

آینه بغل راننده به منظور کاهش نقطه کور به صورت محدب است. بنابراین اشیایی که در آینه راننده و سرنشین جلو دیده می شوند، دورتر از فاصله واقعی آن ها به نظر می رسند. به همین دلیل لازم است این موضوع را به خاطر بسپارید تا بتوانید تشخیص درستی از فاصله صحیح خودروهایی داشته باشید که در عقب خودرو شما هستند.


شیشه بالابرها

شیشه بالابرهای برقی جلو

۱- کلید شیشه بالابر برقی سمت راننده

عملکرد دستی

کلید ۱ را به آرامی فشار دهید یا بکشید. زمانی که کلید را رها کنید حرکت شیشه متوقف خواهد شد.

عملکرد اتوماتیک

کلید ۱ را محکم فشار دهید یا بکشید. با یکبار فشار دادن یا کشیدن کلید، پنجره کاملاً بسته یا باز می شود.

فقط زمانی که موتور روشن است، شیشه بالابر سمت راننده جهت بستن شیشه به صورت اتوماتیک عمل می کند.

۲- کلید شیشه بالابر برقی سرنشین جلو

۳- کلید شیشه بالابر برقی سمت چپ عقب

۴- کلید شیشه بالابر برقی سمت راست عقب

غیر فعال سازی موقت شیشه بالابرهای عقب ( ایمنی کودکان

با این کلید می توان شیشه عقب را در هر نقطه ای قفل کرد.

با اولین فشار، کلید فعال می شود ( چراغ دکمه روشن می شود ) و دومین فشار آن را غیر فعال می کند ( چراغ دکمه خاموش می شود ).

 

هشدار

 

همیشه سوئیچ را بردارید. حتی اگر فقط برای لحظاتی خودرو را ترک می کنید.

 

در صورت گیر کردن شیشه بالابر به هنگام کار کردن با دست، شما باید اهرم مربوطه را در جهت عکس بچرخانید. به همین دلیل روی کلید مربوطه فشار آورید.

 

هنگامی که راننده شیشه بالابرهای سرنشین ها را فعال می سازد باید از این موضوع مطمئن باشد که کسی مانع باز و بسته شدن پنجره ها نیست.

 

راننده باید از استفاده صحیح مسافرین از شیشه بالابرها اطمینان حاصل نماید. به هنگام استفاده از شیشه بالابرها حتماً مراقب کودکان باشید.

 

ماندن انگشت، دست و سر میان شیشه برقی در حال بسته شدن، می تواند جراحات جدی ایجاد کند. بسته شدن غیرصحیح شیشه ها می تواند باعث جراحات شدید بشود.

 


گرمایش و تهویه

نمای دریچه های تهویه هوا

تهویه

۱- دریچه های گرم کن و بخارگیر شیشه جلو

۲- دریچه های گرم کن و بخارگیر پنجره های جلو

۳- دریچه های کناری

۴- دریچه های مرکزی

۵- خروجی های هوای ( گرمکن ) زیر پای سرنشین جلو

۶- خروجی های هوای ( گرمکن ) زیر پای سرنشین عقب ( فقط با تهویه اتوماتیک )
توصیه های کاربردی و یادآوری ها

کلید کنترل جریان هوا را طوری تنظیم کنید تا مطمئن شوید که جریان هوای تازه در اتاق به مقدار مناسب و کافی وجود دارد. با قرار دادن این کلید درحالت OFF ( غیرفعال سازی سیستم )، نمی توان آسایش سرنشینان را از لحاظ گرمای هوا تضمین کرد و کوچکترین وزش هوای ناشی از جابجایی خودرو محسوس خواهد بود. توزیع هوا را مطابق با نیاز و شرایط آب و هوایی خودتان تنظیم نمائید. دما را بطور تدریجی تا رسیدن به دمای مطلوب خود تنظیم نمایید.

کنترل ورودی هوا را در موقعیت هوای خارجی قرار دهید تا عملیات بخارزدایی بهتر انجام شود.

بعد از یک توقف طولانی در زیر نور آفتاب، دمای داخلی خودرو بسیار بالا خواهد بود. بنابراین حتماً چند لحظه هوای اتاق سرنشین را تهویه کنید.

برای فراهم نمودن توزیع مناسب و کامل هوا از انسداد دریچه های ورودی هوای خارجی، تهویه ها، دریچه های هوا، خروجی های هوای زیرپای سرنشینان خودداری نمائید.

در برخی موارد استفاده بسیار سخت از خودرو، ( کشیدن حداکثر بار در سراشیبی تند و دمای بالا ( قطع سیستم تهویه باعث بازیافت قدرت موتور می گردد و در نتیجه قدرت یدک کشی نیز بهبود می یابد.

مراقب باشید فیلتر تهویه اتاق خودرو درست عمل کند. این فیلتر در سطح شیشه جلو و زیر در موتور قرار دارد. اجزاء فیلتر را به طور منظم تعویض کنید؛ و حتی اگر شرایط محیطی نیز ایجاب کرد، آن ها را در بین برنامه زمان بندی شده هم تعویض کنید.

سیستم تهویه هوا کلر ندارد و به همین دلیل برای لایه ازن خطری ایجاد نمی کند. به منظور نگه داشتن سیستم تهویه در وضعیت انجام عملکرد عادی به طور کامل، این سیستم را یک یا دو بار در ماه بکار بیندازید.

آب ناشی از تقطیر بخار آب توسط یک روزنه که برای این کار تعبیه شده است، تخلیه می گردد. بنابراین ممکن است در زیر خودرویی که توقف کرده است گودالی از آب ایجاد شود.

اگر سیستم، هوای خنک تولید نمی کند آن را بکار نیندازید با یکی از نمایندگی های مجاز تماس حاصل فرمائید.

گرم کردن شیشه عقب

با فشردن این کلید در حالی که موتور روشن است، گرمکن شیشه عقب و آینه های خارجی فعال می گردد.

برای پرهیز از مصرف بیش از اندازه برق، گرمکن تقریبا پس از ۱۰ دقیقه بطور خودکار خاموش می شود. در طی این دوازده دقیقه می توان مجددا سیستم را با فشار دادن دکمه فعال ساخت.

قبل از خاموش شدن اتوماتیک گرمکن، می توان آن را با فشار مجدد دکمه غیرفعال ساخت.

به محض برطرف شدن بخار و گرم شدن شیشه، آن را خاموش کنید زیرا کاهش مصرف برق باعث کاهش سوخت خودرو می گردد.
بخارزدایی دستی

به منظور بخارزدایی سریع شیشه جلو و پنجره های کناری:

سیستم تهویه را فعال سازید.

دکمه تنظیم دما و تنظیم جریان هوا را در وضعیت ماکزیمم قرار دهید.

دریچه های مرکزی را ببندید.

کنترل ورودی هوای خارج را در سمت چپ یعنی در وضعیت هوای خارجی قرار دهید.

بخارزدایی اتوماتیک

در برخی موارد برنامه AUTO برای گرم کردن و بخارزدای شیشه جلو و پنجره های کناری کافی نیست ( به دلیل وجود رطوبت، منافذ متعدد نفوذ هوا و یخبندان و hellip; )

در این مواقع به منظور پاک کردن سریع شیشه ها برنامه بخارزدایی را با فشار دادن این دکمه انتخاب کنید. جهت خارج شدن از این برنامه و برگشتن به برنامه AUTO دکمه ldquo; AUTO rdquo; را فشار دهید.

گرمایش / تهویه

سیستم گرمایش و تهویه فقط زمانی کار می کند که موتور روشن باشد.

۱- تنظیم دمای هوا

کنترل را از سمت رنگ آبی ( سرد ) به سمت رنگ قرمز ( گرم ) بچرخانید تا دما بر اساس نیاز شما تنظیم شود.

۲- تنظیم توزیع هوا

شیشه جلو و پنجره های کناری ( بخارزدایی، یخ زدایی )

شیشه جلو، پنجره کناری و جلو پایی سرنشینان

جلو پایی سرنشینان

این تنظیمات برای آب و هوای سرد توصیه می شود.

دریچه های کناری و مرکزی این تنظیم برای آب و هوای گرم توصیه می شود.

یکنواخت در تمام جهات می توان دکمه آن را روی علامت قرار داد.

۳- تنظیم جریان هوا

کنترل را از وضعیت ۱ به سمت وضعیت ۴، جهت حصول جریان هوای دلخواهتان بچرخانید.

۴- ورودی هوا / گردش جریان هوا

گردش هوای داخلی از ورود دود و بوهای خارجی به اتاق سرنشین جلوگیری می نماید.

ورود هوای خارجی از بخار گرفتگی شیشه جلو و پنجره ها جلوگیری می نماید.

ورودی هوا

گردش هوا

کنترل دستی ۴ را برای قرار گرفتن در وضعیت گردش هوای داخلی به سمت راست بچرخانید.

هشدار: سعی کنید که حتی المقدور کنترل دستی ۴ را به سمت چپ قرار دهید تا در وضعیت گردش هوای خارجی قرار گیرد. این کار از خطر تنزل کیفیت هوا در اتاق جلوگیری می نماید.

اخطار

مدار سیال خنک کننده را باز نکنید. این سیال برای چشم و پوست خطرناک است.

سیستم تهویه

تهویه فقط زمانی کار می کند که موتور روشن باشد.

۱- کلید خاموش / روش سیستم تهویه

این سیستم به گونه ای طراحی شده است تا در تمام فصول به هنگام بسته بودن پنجره ها عمل کند. در تابستان باعث پائین آمدن دما می گردد و در زمستان در دمای بالای صفر درجه، قدرت بخارزدائی را بیشتر می سازد.

این کلید را فشار دهید چراغ ( نمایشگر ) فعال می گردد.

larr; سیستم تهویه هوا، هنگامی که کنترل تنظیم جریان هوا در موقعیت rdquo; OFF rdquo; خاموش قرار گرفته باشد، عمل نمی کند.

۲- تنظیم دما

کنترل را از سمت رنگ آبی ( سرد ) به سمت رنگ قرمز ( گرم ) جهت تنظیم دمای دلخواهتان بچرخانید.

۳- تنظیم توزیع هوا

شیشه جلو و پنجره های کناری ( بخارزدایی، ضد یخ زدگی )

شیشه جلو، پنجره کناری و جلو پایی ها

جلو پایی سرنشینان

این تنظیمات برای آب و هوای سرد توصیه می شود.

دریچه های مرکزی و کناری

این تنظیم برای آب و هوای گرم توصیه می شود.

برای تنظیم توزیع هوا بطور یکنواخت در تمام جهات می توان دکمه آن را روی علامت - قرار داد.

۴- تنظیم جریان هوا

کنترل را از وضعیت ۱ به سمت وضعیت ۴ جهت حصول جریان هوای دلخواهتان بچرخانید.

۵- کنترل ورود هوا / گردش جریان هوا

ورودی هوای خارجی

گردش هوای داخلی

گردش هوای داخلی از ورود دود و بوهای خارجی به اتاق سرنشین جلوگیری می نماید.

ورود هوای خارجی از بخارگرفتگی شیشه جلو و پنجره ها جلوگیری می نماید.

اگر گردش هوا همزمان با تهویه هوا بکار گرفته شود، باعث بهبود هر دو عملکرد گرمایش و سرمایش می گردد. در آب و هوای مرطوب استفاده از سیستم گردش هوا ممکن است باعث ایجاد بخار بر روی پنجره ها شود. کنترل دستی ۵ را برای قرار گرفتن در وضعیت گردش هوای داخلی به سمت راست بچرخانید. سعی کنید حتی المقدور کنترل دستی ۵ را به سمت چپ قرار دهید. تا در وضعیت گردش هوای خارجی این کار از خطر تنزل کیفیت هوا در داخل اتاق جلوگیری می نماید.

توجه: جهت اطمینان از عملکرد صحیح سیستم تهویه خودرو، به شما توصیه می کنیم که به طور منظم آن را بازدید و سرویس نمائید.

سیستم تهویه اتوماتیک

تهویه هوا فقط زمانی عمل می کند که موتور روشن باشد.

عملکرد اتوماتیک

۱- نظیم دما

دمای نمایش داده شده، بر مبنای حد مطبوع بودن آن است و با درجه سانتی گراد و فارنهایت نمایش داده نمی شود. برای تنظیم دما روی فلش ۱ ( به سمت بالا و پائین ) فشار دهید. تنظیم دما در محدوده ۲۱ درجه دمای مطبوع و دلپذیری را فراهم می سازد.

۲- تنظیم توسط برنامه Auto

کلید ldquo; Auto rdquo; را بفشارید.

ما استفاده از این روش را به شما توصیه می کنیم: سیستم بطور اتوماتیک دمای داخلی خودرو را مطابق با دمای انتخاب شده تنظیم می کند.

این عمل باعث بهبود مجموعه عملکردهای کنترل دما، جریان هوا، توزیع و گردش هوا تا میزان دلخواه شما می گردد.

این سیستم برای تمام فصول و پنجره های بسته طراحی شده است.

توجه:

در فاصله زمانی بین دوبار روشن کردن خودرو، اگر دمای داخلی آن کمی تغییر کرده باشد، این تنظیمات جهت حفظ آسایش شما به همین حالت باقی می ماند، در غیر اینصورت برنامه تنظیم اتوماتیک مجددا فعال خواهد شد.

زمانی که موتور سرد است سیستم تهویه برای جلوگیری از انتشار زیاد از حد هوای سرد، به تدریج به سطح مطلوب خواهد رسید.

هنگام ورود به داخل خودرو، زمانی که هوای داخل اتاق بسیار سرد یا بسیار گرمتر از حد مطلوب باشد، تغییر میزان دمای نمایش داده شده برای رسیدن به حد مطلوب مفید نمی باشد.

بنابراین سیستم بطور اتوماتیک و به سرعت اختلاف دما را جبران می کند.

تنظیم دستی

برای تغییر تنظیمات، شما م یتوانید به میل خودتان انتخابی غیر از انتخاب سیستم داشته باشید. اما سایر عملکردها همیشه بصورت اتوماتیک انجام می شوند. با فشار بر روی کلید Auto می توان مجدداً به عملکرد اتوماتیک بازگشت.

۳- روشن / خاموش تهویه

با فشردن این کلید، سیستم تهویه هوا خاموش می شود. علامت ldquo; ECO rdquo; ظاهر می شود.

عملکرد اتوماتیک تهویه هوا هنگامی که کلید مجدداً فشرده شود، بکار می افتد و سپس علامت A/C ظاهر می گردد.

۴- توزیع هوا

با فشردن مکرر و متوالی این کلید، جریان هوا به سمت بخش های زیر هدایت می شود.

( ضدیخ زدگی بخارزدایی )

شیشه جلو و زیرپایی ها

زیر پا

دریچه های مرکزی و کناری

۵- جریان هوا

جریان هوا با فشردن کلیدهای یا - به ترتیب افزایش یا کاهش می یابد.

۶- ورود هوا / گردش هوا

با فشردن این کلید جریان هوای داخلی به گردش در می آید.

گردش هوا بر روی صفحه به نمایش در می آید و سرنشینان خودرو را قادر می سازد تا ا ز دود و بوهای خارجی مصون بمانند.

از عملکرد طولانی مدت گردش هوای داخلی خودداری نمایید. ( امکان ایجاد بخار و تنزل کیفیت هوای اتاق وجود دارد ) مجددا کلید را فشار دهید تا ورود هوا به صورت اتوماتیک انجام شود.

۷- غیرفعال کردن سیستم

با فشردن کلید Off تمام سیستم خاموش می گردد. تجهیزات گرمایش و بخارزدایی دیگر فعال نیستند ولی هوا بصورت ملایمی جریان دارد.

با فشردن مجدد دکمه Auto ، Off یا Visibility سیستم با همان تنظیمات قبل از خاموش شدن مجدداً فعال می گردد.

تذکر: اگر مایل به قطع کامل جریان هوا هستید، روی دکمه ورودی هوا شماره ۷ فشار دهید.


تجهیزات داخلی

تنظیم ارتفاع چراغ های جلو

پیشنهاد می کنیم ارتفاع چراغ های جلو را بسته به میزان باری که در خودرو شماست، تنظیم کنید.

۰ . ۱ یا ۲ نفر سرنشین در صندلی های جلو

. سه نفر

۱ . ۵ نفر

۲ . ۵ نفر حداکثر بار مجاز

۳٫ راننده حداکثر بار مجاز

تنظیم اولیه روی حالت ۰ است.
بوق

یکی از پره های فرمان را فشار دهید.

لامپ سقفی

در این وضعیت از لامپ سقفی مادامی که یکی از درهای خودرو باز باشد چراغ سقفی روشن خواهد ماند.

چنانچه چراغ سقفی روشن باشد و همه درها بسته باشد :

۱- بعد از گذشتن ۱۲ ثانیه

۲- به محض دریافت فرمان قفل کردن درها

۳- قفل شدن خودکار درها

۴- وضعیت استارت سوییچ در حالت ۱ یا بالاتر قرار گیرد.

چراغ سقفی به صورت دیمری طی ۴ ثانیه خاموش می شود. چنانچه یکی از درهای خودرو باز باشد و سرعت خودرو بیش از ۱۰ کیلومتر بر ساعت شود چراغ سقفی چشمک خواهد زد.

خاموش ( بطور دائم )

در این حالت تا زمانی که سوئیچ باز است یا کلید در وضعیت تجهیزات جانبی است چراغ ( به طور دائم ) روشن می ماند.

.
فندک

فندک را فشار دهید و برای لحظاتی منتظر بمانید تا فندک بطور خودکار بیرون بیاید. فندک به محض اینکه سوئیچ ( در اولین پله ) در وضعیت جانبی قرار گیرد، تغذیه می شود.

آفتابگیر

آفتابگیرها شامل یک آینه آرایش درپوش دار در سمت راننده هستند.

جاسیگاری جلو

برای تخلیه آن، درپوش آن را ببندید. دستگیره را بکشید و جاسیگاری را به سمت بالا بیرون بکشید.

اخطار: جاسیگاری ها از نظر آتش سوزی پرخطر هستند، از ریختن خرده کاغذ یا دیگر مواد آتش زا در آن ها خودداری کنید.

جعبه داشبورد

برای باز کردن جعبه داشبورد دستگیره را بالا بکشید. با باز شدن در، چراغ آن روشن می شود.

۱- محل نگهداری مدارک خودرو

۲- جایگاه فنجان

۳- جایگاه خودکار

۴- جایگاه عینک

۵- محل قرار دادن نقشه

۶- جایگاه پول خرد

تور نگهدارنده چمدان ها

از حلقه های باربندی که در کف صندوق عقب و روی پشتی صندلی عقب قرار دارد برای آویزان کرده تور نگهدارنده چمدان ها استفاده کنید.
جایگاه های کناری

جایگاه های کناری مجهز به یک تسمه برای نگهداری اشیای مختلف ( از جمله قوطی ها، جعبه کمک های اولیه و غیره ) در صندوق، تعبیه شده اند.
برداشتن طاقچه عقب

دو طناب ۱ را از قلاب باز کنید.

با ملایمت طاقچه عقب را بلند کرده، بردارید.

نگهداری طاقچه عقب

سه حالت برای نگهداری آن وجود دارد:

پشت صندلی های جلو

-پشت صندلی های عقب با استفاده از توری مخصوص چمدان ها

گذاشتن در کف صندوق عقب 

درباره ما

امداد خودرو شرق تهران ارائه دهنده خدمات به انواع خودروها در محل شما، به صورت شبانه روزي و در کوتاه ترين زمان ممکن مي باشد.

 مزاياي استفاده از خدمات امداد خودرو شرق تهران:

-حمل و جابجایی آسان و بدون آسیب به خودرو با نیسان چرخگیر

- تعویض و تعمیر توسط  متخصصین با دانش فنی بالا

- استفاده از قطعات اصلي و مورد تاييد کارخانه

- صرفه جويي در زمان و ترافیک: با امداد موتور و تعمیر در محل

- تعرفه خدمات مناسب و ارائه خدمات شبانه روزي

تماس با ما

09125873273

09196476550

02177230336

 

©2019 Emdad Khodro Sharg Tehran

Search